Alfredas Algirdas Jonušas. Juvelyras, muziejininkas, Telšių apskrityje veikiančios Žemaičių-Japonų draugijos pirmininkas. Gimė 1940 m. birželio 23 d. Telšiuose. 1966 m. jis baigė Kauno politechnikos institutą. Dirbo Telšių taikomosios dailės technikumo mokomosiose dirbtuvėse. Tuo metu dailininkas  pradėjo domėtis juvelyrinio meno technologija. Vėliau jis dirbo Kauno ir Klaipėdos kombinatuose „Dailė“. Nuo 1999 m. A. Jonušas – Žemaičių muziejaus „Alka“ vyr. mokslinis bendradarbis. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys – nuo 1970 m. 
Yra surengęs kelias dešimtis autorinių gintaro ir metalo dirbinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (ki 2002 m. buvo surengęs 17 autorinių kūrybos parodų). Jis aktyviai dalyvauja ir grupinėse dailininkų kūrybos parodose. Jo darbai jau yra eksponuoti Prancūzijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Bangladeše, JAV, Norvegijoje, Latvijoje ir daugelyje kitų šalių.
1992-1993 m. A. Jonušas dirbo juvelyru sidabro galerijoje Kautokeme (Norvegija).
1995-1996 m. jo darbų paroda surengta Colombus miesto (JAV) „Juodojo arklio“ galerijoje.
1998 m. Alfredas dalyvavo Vašingtone vykusiame SMITHSONIAN festivalyje. Jo sukurti Baltųjų rūmų bei Kongreso (Kapitolijaus) gintaro bareljefai buvo perduoti saugoti į  Baltuosius rūmus.
Gyvena ir kuria Telšiuose. 
 
Informacija atnaujinta 2006-08-28